12V 100Ah Forbatt Gel VRLA Backup Battery | 12V100G-FC
R3800,00 Incl. VAT
This battery features M8 Threaded Screw In Terminals
  • Length:330mm
  • Width:174mm
  • Height:227mm
  • Weight:30.01kg
SKU: 18BAT-12V100G-FC Categories: , , , , , ,
18BAT-12V100G-FC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart5
12V 70Ah Enertec Silver EFB Automotive Battery | 639EFB-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 634-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 621B-BLC
Subtotal
R8660,00
Total
R8660,00
Continue shopping
5
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare