12V 8Ah Forbatt Gel VRLA Backup Battery | 12V8G-FBC
R365,00 Incl. VAT
This battery features T1 – 4.8mm spade
  • Length:151mm
  • Width:65mm
  • Height:94mm
  • Weight:2.3kg
18BAT-12V8G-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart13
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC
12V 55Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 643-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS