12V 7.2Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V7/2-FBC
R220,00 Incl. VAT
12V 7.2Ah Forbatt AGM VRLA batteries are perfect for normal use in UPS and standby, security, medical equipment, and emergency lighting applications.
This battery features T1 – 4.8mm spade
  • Length:151mm
  • Width:65mm
  • Height:94mm
  • Weight:2.05kg
SKU: 18BAT-12V7/2-FBC Categories: , , , , ,
12V7.2AH FORBATT AGM BATTERY
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart61
12V 60Ah Enertec Silver AGM Automotive Battery | 646AGM-BLS
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC