12V 7.2Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V7/2-FBC
R220,00 Incl. VAT
12V 7.2Ah Forbatt AGM VRLA batteries are perfect for normal use in UPS and standby, security, medical equipment, and emergency lighting applications.
This battery features T1 – 4.8mm spade
  • Length:151mm
  • Width:65mm
  • Height:94mm
  • Weight:2.05kg
SKU: 18BAT-12V7/2-FBC Categories: , , , , ,
12V7.2AH FORBATT AGM BATTERY
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart30
12V 55Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 643-BLC
12V 36Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 615J-BLC
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLC
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLS 12V50
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 622B-BLC
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLC
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 636J-BLC
12V 36Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 618-BLC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 634-BLS
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 634-BLC
12V 70Ah Enertec Silver EFB Automotive Battery | 639EFB-BLS
Subtotal
R44070,00
Total
R44070,00
Continue shopping
30
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare