12V 40Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V40-FBC
R1910,00 Incl. VAT
This battery features M6 Threaded Screw In
  • Length:196mm
  • Width:166mm
  • Height:177mm
  • Weight:12.5kg
18BAT-12V40-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart5
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC
12V 36Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 618-BLC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLS 12V50
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 636J-BLC
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS
Subtotal
R6440,00
Total
R6440,00
Continue shopping
5
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare