12V 40Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V40-FBC
R1910,00 Incl. VAT
This battery features M6 Threaded Screw In
  • Length:196mm
  • Width:166mm
  • Height:177mm
  • Weight:12.5kg
18BAT-12V40-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart2
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
Subtotal
R3130,00
Total
R3130,00
Continue shopping
2
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare