12V 40Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V40-FBC
R1910,00 Incl. VAT
This battery features M6 Threaded Screw In
  • Length:196mm
  • Width:166mm
  • Height:177mm
  • Weight:12.5kg
18BAT-12V40-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart78
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 36Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 618-BLC
12V 55Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 643-BLC