12V 40Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V40-FBC
R1910,00 Incl. VAT
This battery features M6 Threaded Screw In
  • Length:196mm
  • Width:166mm
  • Height:177mm
  • Weight:12.5kg
18BAT-12V40-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart34
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 622B-BLC
12V 36Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 616BJ-BLC
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLC
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC