12V 4.5Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V4/5-FBC
R225,00 Incl. VAT
This battery features T1 – 4.8mm spade
  • Length:90mm
  • Width:70mm
  • Height:101mm
  • Weight:3.45kg
SKU: 18BAT-12V4/5-FBC Categories: , , , , , ,
18BAT-12V4/5-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart11
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS
12V 70Ah Enertec Silver EFB Automotive Battery | 639EFB-BLS
12V 7.2Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V7/2-FBC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 634-BLS
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLC
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLC
12V 36Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 616J-BLC
Subtotal
R15635,00
Total
R15635,00
Continue shopping
11
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare