12V 24Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V24-FBC
R1155,00 Incl. VAT
This battery features E-Type Bolt through
  • Length:166mm
  • Width:175mm
  • Height:126mm
  • Weight:7.51kg
18BAT-12V24-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart16
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLC
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLC
12V 70Ah Enertec Silver EFB Automotive Battery | 639EFB-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLS
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 634-BLC
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLC
Subtotal
R25130,00
Total
R25130,00
Continue shopping
16
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare