12V 2.3Ah Forbatt AGM VRLA Garage Door Battery | 12V2/3-FBC
This battery features Push on Tab – Bi Directional.
  • Length:182mm
  • Width:23.7mm
  • Height:61.7mm
  • Weight:0.725kg
SKU: 18BAT-12V2/3-FBC Categories: , , , , , ,
18BAT-12V2/3-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart4
12V 9Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V9-FBC
12V 30Ah Enertec Blue Lead Calcium Lawnmower Battery | U1-BLC
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS
6V 1.4Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 6V1/4-FBC
Subtotal
R3115,00
Total
R3115,00
Continue shopping
4
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare