12V 12Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V12-FBC
R535,00 Incl. VAT
This battery features T1 – 4.8mm spade
  • Length:151mm
  • Width:98mm
  • Height:95mm
  • Weight:3.45kg
18BAT-12V12-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart29
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 636J-BLC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 634-BLS
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLC
12V 65Ah Enertec Silver EFB Automotive Battery | 621BEFB-BLS
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLS
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 622B-BLC
12V 45Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLC
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS