12V 100Ah Forbatt AGM VRLA Backup Battery | 12V100-FBC
R3995,00 Incl. VAT
This battery feature M8 Threaded Screw In
  • Length:333mm
  • Width:174mm
  • Height:227mm
  • Weight:29.8kg
SKU: 18BAT-12V100-FBC Categories: , , , , , ,
18BAT-12V100-FBC
Download
Lead Time 1-2 days
Shopping cart8
12V 70Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 639-BLS
12V 55Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 643-BLC
12V 50Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 628-BLC
12V 60Ah Enertec Blue Lead Calcium Automotive Battery | 638-BLC
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 636-BLS
12V 50Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 612-BLS 12V50
12V 45Ah Enertec Silver Lead Calcium Automotive Battery | 619-BLS
Subtotal
R11905,00
Total
R11905,00
Continue shopping
8
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare